2017’ye Girerken Evinizi Güvende Tutmak için Bazı Hususlar - 101evler.com

2017’ye Girerken Evinizi Güvende Tutmak için Bazı Hususlar

28.12.2016

2016 yılının son haftasını yaşadığımız bu günlerde, yeni yıl gecesi hazırlıkları ülkemizde yaşanan aşırı yağıştan kaynaklı olumsuz gelişmelere rağmen, son şeklini almaya başladı. Kimimiz geceyi evde geçirecekken, kimimiz de çeşitli eğlence mekanlarında 2017’yı karşılayacak.

Özellikle geceyi ev dışında geçireceklerin evlerinin kilit sistemlerini, sigorta poliçelerini ve var ise alarm sistemlerini gözden geçirmelerinde güvenlik açısından fayda var. Konutunuzun ve eşyalarınızın güvende olduğu bir gece geçirmek için aşağıdaki konulara dikkat ediniz:

  • Geceyi evde geçirmeyecekseniz mutlaka birkaç ışığı, evde yaşandığını göstermek için, açık bırakınız.
  • Yeni yıl hediyelerinizi, yoldan geçenlerin görmelerini ve dikkat çekmeyi önlemek için, pencere ve kapı kenarlarından görünmeyecek şekilde uzak tutunuz.
  • Sosyal medya paylaşımlarınıza sizlerin ve evinizin güvenliğini tehdit edebilecek kişilerin görmesini engellemek için, gerekli hesap ayarlarını güncelleyiniz.
  • Yılbaşı ertesinde değerli hediyelerinizin kutularını görünür şekilde kapınızın önüne atmayınız. Evinizde neyin yeni olduğunu göstermeniz kötü niyetli yoldan geçenler için bir bilgi verecektir.
  • Evde iseniz ve şömineniz var ise, mutlaka yangına karşı sigortanızı kontrol edin. Havai fişekler de yine yangın sebebi olabilir.

Herkese güvenli ve mutlu bir 31 Aralık gecesi dileriz.

Yazar Hakkında