Evinizin havasını değiştirecek sonbahar dekorasyon trendleri - 101evler.com

Evinizin havasını değiştirecek sonbahar dekorasyon trendleri

05.10.2016

Sonbahar dekorasyon trendleri ile evinizi yeni mevsime hazırlayabilir ve doğayla uyumu yakalayabilirsiniz.


Rengarenk yaz aylarının geride kaldığı ve sonbaharın bütün ağırbaşlılığıyla kendini hissettirdiği şu günlerde evinizin de ona uyum sağlamasını istemeniz kadar doğal bir şey yok. Sonbahar dekorasyon trendleri ile evinizi yeni mevsime hazırlayabilir ve doğayla uyumu yakalayabilirsiniz.

EVİNİZDE BASTAN ASAĞI BİR DEĞİSİKLİK YAPACAKSANIZ

Ev dekorasyonunuzu uzun süredir tam anlamıyla değiştirme planları yapmak için sonbahar aslında ideal bir zaman. Sonbahar dekorasyonu için kullanacağınız renkler ve eşyalar, dört mevsim sürecek bir şıklık yakalamanızı sağlayabilir.
Sonbahar renkleri krem rengi, kahverengi ve gri gibi mevsimin özelliklerini yansıtan, bir yandan da oldukça sade ve uyumlu kombinasyonlara imkan sağlayan renklerdir. Açık renkli zeminler ve duvarlar ile kombine edeceğiniz koyu renkli mobilyalar ve perdeler yıl boyunca kullanılabilir.
Aynı şekilde, dekorasyonun sihirli sözcüklerinden biri olan 'rustik de sonbahar dekorasyonunun vazgeçilmezlerindendir. Rustik, işlenmemiş ve doğal görünümlü eşyaları, özellikle de mobilya ve zeminleri tanımlar. Rustik eşyalar, evinize doğallığın yanı sıra nostaljik bir hava da katar.

EVİNİZE UFAK DOKUNUSLARLA SONBAHARA HAZIRLAYACAKSANIZ

Evinizde büyük bir değişiklik yapmak masraflı olabilir. Üstelik, onu daha yeni dekore etmiş olabilirsiniz. Bütün bunlar, sonbahar atmosferini evinize yansıtmanıza engel değil. İşin sırrı küçük, dekoratif hamlelerde.
Yukarıda bahsedilen renklerin yanı sıra kırmızı, turuncu veya taba rengi gibi kurumuş yaprak renklerini barındıran süs eşyaları ve biblolar hem daha ekonomiktir hem de istenildiğinde kaldırılabilir. Yapma çiçekler, mumlar veya kuru yapraklardan kendi kendinize hazırlayabileceğiniz bir süs evinize çok yakışacaktır.
Bunlar dışında, kış kadar olmasa da evinize sıcaklık hissi verecek ayrıntılardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin, son yılların sonbahar dekorasyon trendleri arasında kendine sıklıkla yer bulan koltuk şallarını deneyebilirsiniz. Cok kalın olmayan kumaşları tercih edin ve onları koltuklarınıza dağınık olarak yerleştirin.

EVİNİZDE ACIK ALANLAR VARSA

Balkonunuz, terasınız, verandanız veya bahçeniz varsa, dekorasyondan önce mobilya ve bitkilerinizi artan yağmura karşı koruma altına almanız gerekir. Ama bunun için hiç de şık olmayan naylonlar kullanmak zorunda değilsiniz. Bu yılın dekorasyon trendleri arasında da yer alan, sonbahar renklerindeki kılıflar hem koruma hem de şık bir görünüm sağlayacaktır.
Havalar serinlediğinde eve kapanmayı sevmeyenlerdenseniz bir ısıtıcı, portatif bir şömine veya dekoratif bir bahçe sobasıyla dışarıda oturmayı keyifli hale getirebilirsiniz. Sonbahar dekorasyonu ile uyumlu polar battaniyeleri de ihmal etmeyin. Daha karanlık olan günleri aydınlatmak için ise LED ışık zincirlerinden yararlanabilirsiniz.