Harmancı, Dereboyu Trafiği için Çözüm Önerilerini Sundu - 101evler.com

Harmancı, Dereboyu Trafiği için Çözüm Önerilerini Sundu

02.02.2017

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı, Sn. Mehmet Harmancı tarafından, bugün (24.01.2017) tarihinde, Köşklüçiftlik ve Kumsal Bölgesinin trafik sorununa çözüm önerileri ile ilgili Şht. Tuncer İlkokulu’nda sunum gerçekleştirildi.

Bölge halkı ve esnafının katılımı ile gerçekleştirilen sunumda bölgedeki trafiğin akışını sağlayıcı öneriler ve tedbirlerden bahsedildi.

Başkan Harmancı, sunumunun başında alternatif güzergah çalışmaları da yaptıklarını ve Kanlı Dere’nin batı kısmında, dereye paralel bir yol izni Asker tarafından verildiğini belirtti ve tek yol ‘loop’ şeklinde bir güncelleme yapılmasının gündeme geldiğini söyledi. Başkan Harmancı ek olarak, herhangi bir neticelendirme yapılmadan önce trafik sayımı çalışması yapılması gerektiğinin öneminin altını çizdi.

Sunumun esas gündeminde ise, mevcut trafik sorununun önüne geçmek için hemen alınabilecek tedbirler ve çözüm önerileri vardı. LTB trafik komitesinin yaptığı çalışmalar sonucunda ürettikleri, çözüm önerilerinin temelinde, Mehmet Akif Caddesi ve Osman Paşa Caddesine giriş yapılabilen ara sokaklara getirilen sınırlamalar, sağa sola dönüş kısıtlamaları ve tek yön yol uygulamaları bulunuyor.

Trafiğin akışkanlığını etkileyen en büyük etkenlerden biri düzensiz bir şekilde park yapan araçlar olarak gösterildi. Park yeri sorununun farkında olduklarını belirten Başkan Harmancı, park yeri artırımı için de arazi arayışlarının sürdüğünden bahsetti. Tek yöne çevrilecek yollarda, park yeri cepleri oluşturulacağını ve park sorununun bir nebze önüne geçilebileceği öngörülüyor. Harmancı park yerlerini betimleyici yol çizgilerinin çizilmesine kesinlikle özen göstereceklerini, denetleyeceklerini ve park ceplerinin hem bölge halkının evlerine giriş/çıkışlarına engel olmamak hem de bölgeye ziyarette bulunan araçlar için park kolaylığı yaratacağını kaydetti.

Sunuma katkı koyan dinleyiciler de ara yollardaki trafiğin iş giriş, çıkış saatlerinde nüksettiğini ve park yeri sorununun günden güne arttığına dikkat çektiler.

Yazar Hakkında