Sanatseverler "Milos Sanat Günü"nde buluştu - 101evler.com

Sanatseverler "Milos Sanat Günü"nde buluştu

16.05.2016

Sekt%C3%B6rde fark yaratan Milos Park Homes'un 16d%C3%B6rt16 isimli showhouse lansman%C4%B1 ve sanat projesi kapsam%C4%B1nda birbirinden de%C4%9Ferli K%C4%B1br%C4%B1sl%C4%B1 sanat%C3%A7%C4%B1lar%C4%B1n ve pek %C3%A7ok sanatseverin kat%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1yla Cumartesi g%C3%BCn%C3%BC 'Milos Sanat G%C3%BCn%C3%BC etkinli%C4%9Fi ger%C3%A7ekle%C5%9Ftirildi.


Sektörde fark yaratan Milos Park Homes’un 16dört16 isimli showhouse lansmanı ve sanat projesi kapsamında birbirinden değerli Kıbrıslı sanatçıların ve pek çok sanatseverin katılımıyla Cumartesi günü “Milos Sanat Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

Kıbrıs Developments’in imzasını taşıyan Milos Park Homes’un 16dört16 projesi dolayısıyla birbirinden değerli Kıbrıslı sanatçıların eserlerinin sergilendiği sanat evleri 1 ay boyunca sanatseverler tarafından ilgiyle ziyaret edildi. Geçtiğimiz Cumartesi günü sanat galerilerinin kapanış etkinliği olarak düzenlenen “Milos Sanat Günü”ne sanatseverler yoğun katılım gösterdi.

Alsancak’taki Milos Park Homes’un sanatla bütünleşen yaşam alanlarının ve sergilerin gezilmesiyle başlayan etkinlikte, sanatın ruhunu doyasıya hisseden misafirler, sanatçılarla sohbet etme şansı yakalarken, canlı müzik dinletisi eşliğindeki kokteyl ile de keyifli saatler yaşadı.

Sanat Evleri’ndeki eserler

Yaşam alanlarının sanatla birlikte nasıl farklı anlamlar kazanabileceğini yansıtmayı amaçlayan sanat evlerinde Kıbrıs’ın değerli sanatçılarından Toya Akpınar “Forgotten Bodies”, Sevcan Çerkez “Beyaz”, Gürkan Gökaşan “Cyproblematic Impasse”, Harper Özbirim ve Sadaf Babazadehirani ise “Empati” ve “Kapital” isimli özgün eserleri ile yer aldı. Umay Yılmaz Kutay ise “Pinokyo’nun Rüyası” isimli duvar resmi ile projeye kalıcı bir eser bıraktı.