Taşınma sırasında eşya depolamaya dair işinize yarayacak 6 ipucu - 101evler.com

Taşınma sırasında eşya depolamaya dair işinize yarayacak 6 ipucu

24.10.2016

Daha büyük ya da daha küçük bir eve taşınacaksınız veya geçici süreliğine de olsa evinizi boşaltmanız gerekiyor.


Daha büyük ya da daha küçük bir eve taşınacaksınız veya geçici süreliğine de olsa evinizi boşaltmanız gerekiyor.

Daha büyük ya da daha küçük bir eve taşınacaksınız veya geçici süreliğine de olsa evinizi boşaltmanız gerekiyor. Bu tarz durumlarda ciddi bir problem haline dönüşebilen eşya depolamayla ilgili işinizi kolaylaştıracak birçok yöntem bulunuyor. İşte taşınırken kolayca eşyalarınızı depolamanıza yardımcı olacak ipuçları...

FAZLALIKLARDAN KURTULUN

Her ne kadar eşya depolamayla alakasız gibi görünse de fazla eşyalardan kurtulmak özellikle daha küçük bir eve taşınıyorsanız gerçekleştirmeniz gereken eylemlerin başında yer alıyor. İşinize yaramayan, eski ya da fazla sayıda eşyalarınızı depolamaya çalışmak; efor, alan, nakliyat ve depolama masrafları açısından ekstra maliyet yaratacağı için "Astarı yüzünden pahalı." deyimindeki ile benzer bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

EVİNİZİN BALKONUNU DEĞERLENDİRİN

Daha geniş bir eve taşınacaksanız ve yeni eviniz için alacağınız eşyaları koyacak bir yer bulamıyorsanız mevcut evinizdeki balkonu ya da balkonları değerlendirebilirsiniz. Kapalı balkonlar bu konuda büyük avantaj sağlasa da açık olan balkonlara da eşyalarınızı dış etkenlere dayanıklı ambalaj içinde olmak şartıyla koyabilirsiniz.

EVİNİZİN BİR ODASINI DEPOYA DÖNÜSTÜRÜN

Yeni evinize alacağınız eşyalar için balkon ve benzeri alanlar küçük geliyorsa taşınma öncesi ve esnasında mevcut evinizin bir odasını depo gibi kullanarak hem depolama masraflarından kaçınmış hem de eşyalarınız için daha korunaklı bir alan yaratmış olursunuz.