Ülkemizde artık ISO9001 belgeli bir emlak firması var - 101evler.com

Ülkemizde artık ISO9001 belgeli bir emlak firması var

Ahmet Vamık  25.10.2016

Kalitesini ISO 9001 kalite belgesi ile tescilleyen Avertiss firmasının bu önemli kazanımı hakkında Kıbrıs Postası ve 101evler.com'a açıklamalarda bulunan Avertiss ofis koordinatörü Esra Sezgin, ISO 9001 belgeli bir kuruluşta her problemin bir iyileştirme fırsatı olarak görüldüğünü dile getirdi.


Kalitesini ISO 9001 kalite belgesi ile tescilleyen Avertiss firmasının bu önemli kazanımı hakkında Kıbrıs Postası'na açıklamalarda bulunan Avertiss ofis koordinatörü Esra Sezgin, ISO 9001 belgeli bir kuruluşta her problemin bir iyileştirme fırsatı olarak görüldüğünü dile getirdi.

Avertiss emlak şirketi ülkemizde ISO9001 belgesi almaya hak kazanan ilk emlak firması oldu. Kalitesini ISO 9001 kalite belgesi ile tescilleyen Avertiss firmasının bu önemli kazanımı hakkında Kıbrıs Postası ve 101evler.com'a açıklamalarda bulunan Avertiss ofis koordinatörü Esra Sezgin, ISO 9001 belgeli bir kuruluşta her problemin bir iyileştirme fırsatı olarak görüldüğünü dile getirdi.

'DENGİZ KÜRSAT'IN TALEBİ ÜZERİNE BU CALISMAYI BASLATTIK

ISO9001:2015 yolculuğunun Subat 2016'da başladığını ifade eden Avertiss ofis koordinatörü Esra Sezgin, şirket direktörü Dengiz Kürşat'ın uluslar arası standartlarda bir yönetim sistemi üzerinde durduğunu bundan dolayı ISO9001'in yeni versiyonu ile ilgili çalışma başlattıklarını vurguladı.

'EMLAK SEKTÖRÜNDE ISO9001:2015 ALMAYA HAK KAZANAN İLK FİRMAYIZ

Sezgin, 'ISO 9001'in risk yönetimini de içeren 2015 revizyonu üzerinde gerek elektronik gerekse insan kaynağı olarak ciddi süreçlerden geçip müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir sistem hazırladık. Önce dokümantasyon kontrolü ve denetimi arkasından da uygulama denetimini geçip belgeyi almaya hak kazandık diyerek emlak sektöründe ISO9001:2015 almaya hak kazanan ilk firma olduklarını vurguladı.

'PROBLEMİN  BİR DAHA TEKRARLANMAMASINI SAĞLAMAK, CÖZÜMÜNDEN DAHA ÖNEMLİDİR

 ISO9001'in kuruluşlara sürekli bir iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandırdığını belirten Esra Sezgin, ISO9001 belgeli bir kuruluşta her problemin bir iyileştirme fırsatı olarak görüldüğünü sözlerine ekledi.Sezgin, 'problemin  bir daha tekrarlanmamasını sağlamak, çözümünden daha önemlidir dedi.

AVERTİSS OFİS KOORDİNATÖRÜ ESRA SEZGİN ISO9001 BELGESİNİN BİR KURUMA SAĞLADIĞI ARTILARI SU SEKİLDE SIRALADI:

 • Calışanların kalite bilincinde artış sağlanması
 • İşletmenin piyasa itibarında artış sağlanması (prestij)
 • Pazarlama faaliyetlerinde rakiplerden farlılık sağlanması
 • İşletmenin uluslararası geçerliliğe sahip bir kalite belgesi edinmesinin getirdiği ticari avantajlardan yararlanabilme
 • Müşteri memnuniyetinde ve müşteri sadakatinde artış sağlanması
 • Hata oranlarında, firelerde, yeniden işlemelerde azalma sağlanması
 • Kontrollerin etkin olarak yapılmasının sağlanması
 • Tedarikçilerin seçiminde, değerlendirilmesinde ve takibinde kolaylık sağlanması
 • İşletme içi yetki ve sorumlulukların tespitinde ve dağıtılmasında kolaylık sağlanması
 • İşletme faaliyetlerinin standartlaştırılmasını sağlayacak dokümantasyonun (altyapının) oluşturulması
 • Geçmişe yönelik kayıtların düzenli bir şekilde tutulmasını sağlayacak altyapının oluşturulması
 • Veriler ve istatistiksel ölçümler doğrultusunda durum analizlerinin yapılabilmesi ve geleceğe yönelik kararlarda bu analiz sonuçlarının kullanılabilmesi
 • Kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atılmış olması
Ahmet Vamık