Kemba Öğrenci Yurdu

Karaoğlanoğlu, Girne

Açılış Tarihi: 0

Yatak Kapasitesi: 52

Kemba Öğrenci Yurdu

Karaoğlanoğlu, Girne

Kemba Öğrenci Yurdu, 16 adet, herbiri 50 metre kare, 2 oda bir salon olan, apartman dairelerden ibarettir. Ayrıca her dairede mutfak, banyo odası, salon, balkon vardır. Her yatak odasında 1 veya 2 kişi, bir dairede 2,3 veya en fazla 4 kişi kalabilir.

Yatak odalarınızın dışında, yemek yeyebildiğiniz veya ders çalışabildiğiniz mutfak/salon vardır. Mutfakta ocak, mutfak teknesi ve dolapları ve buzdolabı vardır. Ayrıca, Yemek masası ve 4 sandalye, çalışma masası ve kitaplık mevcuttur.

Öğrenciler kendi mutfak eşyalarını getirirler veya burda satın alınır, maliyet daireyi paylaşan kişilerce bölünebilir. Bunlar tabak, çatal, bıçak, bardak, tava, tencere, çaydanlık vs. gibi mutfak ihtiyaçlarıdır. Yatak odaları ile ilgili yastık, çarşaf, battaniye veya nevresin takımı gibi eşyalar da öğrenciye aittir.

Yatak çarşafları, yastık kılıfları, nevresin takımları gibi eşyalar, yurt tarafından, ücretsiz yıkanır. Özel eşya ve giysiler için çamaşır servisimiz vardır. Yararlanmak isteyen öğrenciler, bir makine dolusu çamaşırı 10 TL karşılığı yıkatabilir.

İnternet Odamız mevcut olup, isteyen ücretsiz ve sınırsız internet kullanabilir. Ayrıca internet, her odada vardır. Elektrik ve su faturaları aylık olup, her ikisi birden (elektrik ve su) ortalama 75 TL ayda (kişi başı) gibi bir rakam olmuştur (2016-17 yılı ortalaması).

Üniversite Servis Otobüsleri sayesinde, şehir merkezine ve şehirlerarası otobüs terminallerine ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Balkonlar, teraslar, özel bahçesi, balık havuzu, yüzme havuzu ve okuldan sadece 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde, sakin bir mahallede, bir aile işletmesi olan Kemba Öğrenci Yurdunda, kendinizi evinizde hissedeceğinizi düşünüyoruz.

Oda Tipleri

Çift Kişilik Oda

2 oda 1 salon dairede, yatak odalarında 2 adet tek kişilik yatak , çalışma masası ve 1 adet elbise dolabı bulunur veya tercih edilirse 1 adet ranza, çalışma masası ve 2 adet elbise
dolabı bulunur. Dairede bulunan ortak alanlar 4 kişi tarafından paylaşılır.
Devamını oku...

Tek Kişilik Oda

2 oda 1 salon dairede, yatak odalarında 1 adet tek kişilik yatak , çalışma masası ve elbise dolabı bulunur. Dairede bulunan ortak alanlar 2 kişi tarafından paylaşılır.

Olanaklar

  • Klima

  • Yüzme Havuzu

  • Kablosuz İnternet

  • Süs Havuzu

  • 7/24 Güvenlik Kamerası

  • Mutfak

  • Televizyon

  • Çamaşır Servisi

Fiyatlar

Çift Kişilik Oda

Odada çift kişi kalındığında, yıllık ücret £1200. £600 ilk sömester başı (yurda girerken), diğer £600 ise 1 Şubat'ta (yani 2. sömester başlangıcı) ödenir. Hepsi girişte peşin ödenirse, bu rakam £1000'a düşer. Bu odalar ranzalıdır.

Ranzasız, normal 2 tek kişilik yatakların olduğu odalar ise £1400'tur. £700 yurda girişte, diğer £700 ise 2. Sömester başında ödenir. Hepsi birden girişte peşin ödenirse, bu rakam £1200 düşer.

Tek Kişilik Oda

Odalarda Tek kişi, £2000 (£1000 girişte ve £1000 ikinci sömester başı) veya hepsi peşin ödendiğinde, sadece £1750.

Not: Çift kişilik (yani 2 kişinin paylaşacağı) £1200'luk odalarda, genelde 2 yatak ve bir ortak elbise dolabı vardır. Birçokları ranza usulünü tercih ederek, odaya 2 elbise dolabı (her kişiye bir dolap), artı bir de çalışma masası ve sandalye konmasını daha avantajlı bulmuşlardır. Bu yüzden genel £1200 poundluk çift kişilik odalar ranzalıdır. Yine de tercih edilirse, bir elbise dolabı ve bir çalışma masasından feragat ederseniz, sizlere yan yana 2 tekli yatak sunabiliyoruz.

Depozito

£300 sterling depozit yatırmanızın ardından bizleri haberdar ederseniz, yurttaki yeriniz ayrılmış olacaktır. 

Bizim ile iletişime geçin